Azərbaycanın Afrika ölkələri ilə ticarət dövriyyəsi 4 dəfədən çox artıb
Bu ilin yanvar-oktyabr aylarında Azərbaycanın Afrika ölkələri ilə ticarət dövriyyəsinin ümumi həcmi 4,1 dəfəyədək artaraq 375,8 milyon dolları üstələyib.
İxrac – idxal:
Azərbaycandan Afrika ölkələrinə ixrac: 290,1 milyon dollar (+5,2 dəfə)
Afrika ölkələrindən Azərbaycana idxal: 85,7 milyon dollar (+2,3 dəfə)
Ümumi ticarət dövriyyəsindəki payı:
Cari ilin ilk 10 ayının nəticələrinə görə, ölkənin ümumi ticarət dövriyyəsində Afrika ölkələri ilə ticarətin payı 0,95 faiz təşkil edib ki, bu da bir il öncəki göstəricidən 0,74 faiz bəndi çoxdur.
Mənbə: Dövlət Gömrük Komitəsi
Vergiİlin sonunda alınan əsas vəsaitə amortizasiya xərci hesablamaq olarmı? VergiKriptovalyuta alğı-satqısı ilə məşğul olan fiziki şəxsin vergi öhdəliyi Vergi“YouTube”dan əldə edilən gəlirlərə vergi güzəşti tətbiq olunurmu? VergiVergi ödəyicisi eyni vaxtda bir neçə güzəştdən yararlana bilərmi? Vergiİstifadə olunmayan əsas vəsaitlərə görə əmlak vergisi hesablanmalıdırmı? VergiPOS-terminal quraşdırmaq üçün nə etmək lazımdır? VergiMüəssisə təsərrüfat xərclərinə görə ödənilən ƏDV-ni əvəzləşdirə bilərmi? VergiFərdi sahibkar fiziki şəxsdən götürdüyü mənzilin kirayə haqqından nə qədər vergi ödəməlidir? VergiElektron əmtəə-nəqliyyat qaiməsi kimlər üçün məcburidir? VergiRepetitorluq fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyicisinə güzəşt verilirmi?